Puncte pierdute in ultimele minute! CSM Pascani – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1

Ghinionul pare sa nu paraseasca gruparea pascaneana, care a pierdut din nou cele trei puncte printre degete in ultimele minute ale jocului, dar si cu aportul centralului Ignat Ionut.

Antrenorul Adi Campeanu a trimis in teren urmatorul 11 :
Miron – Chelariu, Giurgiuveanu, Olarita, Corman – Atanasoae, Nutescu – Lipovanu, Botezatu, Agrigoroaie – Nemtanu.
Rezerve : Nacuta, Irimia, Bursuc, Cojoc, Huma, Viorica, Toader.

Un meci intre doua echipe care au incercat sa aiba posesia mingii, si sa constuiasca spre poarta adversa.

Meciul a inceput cu accidentarea lui Agrigoroaie, care a fost schimbat cu Viorica. Locul lui Agrigoroaie de mijlocas stanga a fost ocupat de Nemtanu iar Viorica a intrat varf.

Nemtanu a avut sansa sa schimbe tabela, insa portarul advers a parat lovitura de cap trimisa dupa centrarea lui Lipovanu.

Lipovanu a avut si el sansa sa deschida scorul, insa un fundas advers a blocat de pe linia portii mingea trimisa de acesta.

In minutul 47, Viorica a reluat in poarta mingea centrata de acelasi Lipovanu si CSM Pascani intra la cabine cu avantaj minim.

Dupa fluierul celei de-a doua reprize, Nemtanu a avut un atac intarziat asupra unui fundas advers si a primit cartonasul galben. Peste cateva minute, un mijlocas advers scapa spre poarta pascaneana din lateral, si se impiedica de acelasi Nemtanu, caruia arbitrul ii arata al doilea cartonas galben si implicit cartonasul rosu, dupa ce s-a intors din decizia initiala, aceia ca a fost o imprudenta si nu trebuie penalizata cu cartonas.

Maghiarii nu au avut nicio ocazie importanta, pascanenii reusind sa inchida foarte bine spatiile spre poarta lui Miron.

In minutul 85, un fundas al celor de la Csikszereda primeste si el al doilea cartonas galben si este eliminat.

Cand era trecut deja de minutul 90, insa centralul nu aratase nici macar minutele de prelungire, un atacant al celor de la Csikszereda este angajat in careul advers, il tine vizibil pe Olarita de tricou si il impiedica pe acesta sa respinga, dupa care paseaza unui coleg pe 6 metri care trimite un sut la coltul lung, stabilind egalitatea pe tabela.

1-1 scor final, din nou pascanenii pierzand printre degete victoria.

In etapa urmatoare, CSM Pascani sta, dar urmeaza sa joace un amical cu echipa fanion a Iasiului, CSMS, data nefiind inca stabilita.