CSM Pascani – Ceahlaul II 2-0

Prima victorie din acest sezon pentru CSM Pascani a venit in etapa a treia, impotriva echipei a doua a Ceahlaului Piatra Neamt.

Un meci dominat de la cap la coada de echipa pascaneana, care si-a aratat experienta si a respectat pozitia de gazda.

Adi Campeanu a trimis in teren urmatorul unsprezece :

Miron – Maftei, Giurgiuveanu, Olarita, Corman – Nutescu, Diaconu – Lipovanu, Nemtanu, Agrigoroaie – Berbece.

Pe parcursul reprizei secunde au intrat Botezatu in locul lui Nemtanu, Atanasoae in locul lui Diaconu, Cojoc in locul lui Agrigoroaie si Pavel in locul lui Lipovanu.

Denis Botezatu si Cojoc Florin au debutat astfel in tricoul echipei CSM Pascani.

Pascanenii au avut sansa sa deschida scorul inca din prima repriza insa portarul Barna s-a opus la lovitura de cap a lui Nemtanu.

De asemenea, Olarita nu a reusit sa trimita in poarta o minge bine centrata de Diaconu.

A fost o prima repriza in care portarul Barna a reusit sa mentinta tabela intacta.

0-0 la pauza.

CSM Pascani a deschis scorul imediat dupa pauza, in minutul 50, cand Berbece l-a angajat foarte bine pe Lipovanu si acesta l-a executat pe portarul advers.

Singura actiune periculoasa a celor din Piatra Neamt a fost cand jucatorul trimis de la prima echipa, Margine a scapat singur cu portarul Miron, acesta din urma reusind sa pastreze plasa intacta.

In minutul 88 Berbece a trimis din 6 metri mingea spre poarta insa fundasul central nemtean Gorea a respins mingea cu mana de pe linia portii si astfel a fost eliminat. Penalty-ul a fost transformat de acelasi Lipovanu.

Scor final 2-0 si pascanenii au un moral foarte bun pentru partida urmatoare, derby-ul impotriva Stiintei Miroslava.

FC Păpăuţi stă.

Poze de la partida CSM Pascani – Ceahlaul II gasiti pe pagina oficiala de facebook a echipei pascanene.