Bucovina Pojorata – CSM Pascani 2-2

In primul meci in deplasare in acest sezon, CSM Pascani s-a deplasat la Pojorata unde nu au reusit in trecut sa obtina prea multe puncte. Infrangere in campionatul trecut, si un egal smuls in ultimele minute, erau ultimele rezultate obtinute la Pojorata.

Dupa punctele pierdute acasa, cand au fost egalati de la 2-0 de Bucovina Radauti, pascanenii trebuiau sa obtina un rezultat pozitiv in prima deplasare din acest campionat.

Antrenorul Adi Campeanu a trimis in teren urmatorul 11 :
1. Miron – 15. Corman, 22. Irimia, 20. Olarita, 9. Maftei – 7. Nutescu, 5. Diaconu (C) – 10. Lipovanu, 8. Nemtanu, 17. Agrigoroaie – 11. Berbece.

Rezerve : 12. Birladeanu, 3. Razlog, 4. Giurgiuveanu, 21. Chelariu, 16. Atanasoae, 13. Huma, 14. Viorica.

Meciul a inceput cu golul din minutul 4 al lui Lipovanu. Combinatie de exceptie intre Nemtanu si Berbece care i-a lasat masca pe fundasii bucovineni, Nemtanu a sprintat in careul advers si i-a pasat lui Lipovanu care din 6 metri a trimis mingea in poarta.

Cei din Pascani au dominat categoric inceputul de meci, in minutul 24 marcand si golul al doilea prin Berbece, care a fructificat o centrare foarte buna a lui Lipovanu.

Acelasi Berbece a avut sansa sa marcheze golul 3 insa a trimis pe langa din 6 metri.

In minutul 35, Stanescu suteaza din prima dupa o pasa primita la 20 de metri, si reduce diferenta pe tabela de marcaj.

La pauza scorul arata 2-1 pentru CSM Pascani.

In repriza a doua gazdele au fortat egalarea, prin mingi lungi aruncate pe atacanti, si cu pascanenii foarte periculosi pe contra-atac, insa scorul a ramas acelasi pana in minutul 75.

Corner acordat usor de Corman, executat foarte bine la coltul lung, de unde Buhaceanu a marcat golul egalizator, de langa nou-intratul Chelariu.

In minutul 90, pascanenii puteau lua toate cele trei puncte insa sutul lui Diaconu a trecut milimetric pe langa poarta adversa.

2-2 scor final, a doua rasturnare de scor defavorabila pascanenilor in doua etape. Etapa urmatoare, CSM Pascani va intalni Ceahlaul II Piatra Neamt pe terenul CFR din Pascani.