ASC Bacau – CSM Pascani 1-1 (0-1)

Ultimul test pentru cele doua echipe inaintea inceperii campionatului, CSM Pascani urmeaza sa intalneasca in prima etapa a Ligii a III-a, pe teren propriu, echipa Bucovina Radauti, in timp ASC Bacau se deplaseaza sambata la Buzau, pentru a intalni Gloria Buzau.

Adi Campeanu a trimis in teren urmatorul 11 :
Nacuta – Chelaru, Irimia, Bursuc, Corman – Nutescu, Diaconu – Lipovanu, Nemtanu, Viorica – Berbece.

In minutul 20, Berbece a deviat pentru Nemtanu, acesta a trecut in viteza de fundasii adversi si a scos penalty-ul transformat apoi de Lipovanu.

In repriza a doua au inceput aceiasi jucatori, doar Razlog luandu-i locul lui Bursuc. 10 minute au mai fost lasati in teren titularii, pe final fiind inlocuiti aproape in intregime.
Miron (Birladeanu) – Chelaru, Razlog, Irimia, Corman (Maftei) – Nutescu (Atanasoae), Diaconu (Agrigoroaie) – Lipovanu (Pavel), Nemtanu (Botezatu), Viorica (Cojoc) – Berbece (Huma).

Bacauanii au egalat dupa o neintelegere intre Chelaru si Miron, mingea a fost plasata in spatele lui Chelaru, Miron a iesit si a fost lobat de atacantul advers, Curiliuc.

Scor final 1-1 si pascanenii au un moral bun pentru prima etapa, contra Bucovinei Radauti.

De la CSM Pascani au lipsit Olarita si Giurgiuveanu, ambii accidentati.

Evenimentul creat de pagina oficiala de facebook a echipei in gasiti pe linkul de mai jos.