CSM Pascani – Stiinta Miroslava 0-1

Ieri, pe stadion CFR din Pascani s-a disputat un meci din turul III al Cupei Romaniei intre CSM Pascani si Stiinta Miroslava.

Cei din urma s-au impus cu 1-0 dupa golul marcat in minutul 90 de nou-venitul Botezatu.

In minutul 88, echipa oaspete a ramas in 10 oameni dupa eliminarea lui Saritanu. La ultima faza a meciului, arbitrul a acordat un penalty pascanenilor dupa un hent in careu. Lovitura de pedeapsa a fost insa ratata de capitanul Diaconu, si Miroslava merge mai departe in Cupa Romaniei.

Echipele trimise in teren de cei doi antrenori :

CSM Pascani : Birladeanu – Chelariu, Giurgiuveanu, Olarita (Bursuc), Agrigoroaie (Razlog) – Nutescu, Diaconu(C) – Lipovanu, Viorica, Maftei (Pavel) – Huma (Nemtanu).

Stiinta Miroslava : Avram – Gheorghiu, Strungariu, Tacutanu – Ghiarasim (C), Loghin (Baciu) , Sariteanu, Tofan (Giurumescu) ,Talpan – Botezatu, Caragea (Sacrieru).