CSM Pascani – Aerostar Bacau 1-0

Victorie pentru echipa pascaneana in ultimul meci inainte de intalnirea din Cupa Romaniei cu Stiinta Miroslava.

Adi Campeanu a cautat sa contureze primul 11 pentru meciul de Cupa si a trimis in teren urmatoarea formatie : Birladeanu – Chelaru, Giurgiuveanu, Olarita, Agrigoroaie – Nutescu, Diaconu – Lipovanu, Cojoc, Maftei – Nemtanu.

10589945_791784087529130_2117594010_n

O prima repriza dominata de CSM Pascani, in care au si marcat singurul gol al meciului. La jumatatea primei reprize Nemtanu a scapat singur spre poarta adversa, a fost agatat de un fundas advers iar arbitrul a dictat cartonas rosu si lovitura libera de la 20 de metri. Aceasta a fost transformata de Diaconu.

Repriza a doua a fost dominata de echipa bacauana, si din cauza formatiei total schimbate de antrenorul pascanean. In repriza a doua au intrat in teren : Nacuta – Ungureanu, Popa, Bursuc, Razlog – Diaconu (Cojoc), Atanasoae – Lipovanu, Botezatu, Maria – Irimia (Cojocaru).

10551807_791784074195798_735903341_n

Bursuc a fost eliminat si Maria a acuzat cateva probleme iar pe finalul meciului CSM Pascani a fost fortata sa joace in 8 jucatori de camp.

1-0 scor final, pascanenii terminand un cantonament solicitant cu o victorie impotriva celor de la Aerostar.