Simona Halep vs Eugenie Bouchard livetext

Petra Kvitova – Eugenie Bouchard este finala de la Wimbledon!

Simona Halep a luptat pana la ultima minge, accidentarea de la glezna din primul set impiedicand-o sa joace la potential maxim.

Update 41 : Bouchard o anuleaza si apoi castiga game-ul, setul si meciul! 7-6 ; 6-2

Update 40 : Minge de break Halep!

Update 39 : Dubla greseala, 40-40

Update 38 : 40-30

Update 37 : 40-15, doua mingi de meci.

Update 36 : Simona Halep nu renunta la lupta si castiga game-ul. 5-2

Update 35 : A treia minge de meci salvata!

Update 34 : Inca o minge de meci pentru Bouchard.

Update 33 : A doua minge salvata. 40-40

Update 32 : Una este anulata de Halep printr-un as

Update 31 : 2 mingi de meci pentru Bouchard!

Update 30 : 5-1, Halep serveste pentru a ramane in meci.

Update 29 : Al doilea break pentru Bouchard in acest set. 4-1

Update 28 : Dubla greseala a lui Halep urmat de un rever exceptional in lung de linie. 15-15

Update 27 : 3-1 pentru Bouchard!

Update 26 : Game-ul se incheie cu a patra dubla greseala din partea Simonei. Break Bouchard, scorul este 2-1.

Update 25 : A treia dubla greseala comisa de Halep, doua mingi de break pentru Bouchard.
Prima este salvata de romanca.

Update 24 : Canadianca egaleaza la 1.

Update 23 : Halep deschide primul set si isi castiga serviciul la 15.

Update 22 : Bouchard castiga primul set in tie-break cu scorul de 7-5.

Update 21 : Doua mingi de set pentru Bouchard. Prima a fost salvata de Halep. 6-5

Update 20 : 4-4

Update 19 : Serviciu la corp a lui Halep care duce scorul la 2-4.

Update 18 : Incident in tribune, meciul s-a oprit din cauza unei persoane din public care cere interventia medicului.

Update 17 : Dubla greseala a lui Bouchard si un rever bine plasat din partea Simonei duc scorul in favoarea romancei. 2-3

Update 16 : Bouchard revine si conduce cu 2-1

Update 15 : Tie-break. Mini-break facut de Halep. 0-1

Update 14 : Tie-break in primul set dupa cel mai frumos punct al meciului castigat de Simona.

Update 13 : Canadianca revine de la 0-30 si castiga game-ul. 6-5. Halep serveste pentru a ramane in meci.

Update 12 : Primul set se prelungeste, Simona castigandu-si serviciul si egaland la 5.

Update 11 : Bouchard isi face game-ul la 0 si conduce cu 5-4 in primul set.

Update 10 : Halep si-a castigat greu serviciul, la 40, salvand doua mingi de break.

Update 9 : Doua sanse de break anulate de Halep! 40-40

Update 8 : Helep a depasit momentul accidentarii, insa Bouchard isi face serviciul. 4-3

Update 7 : Game Halep, 3-3.

Update 6 : Bouchard revine de la 0-30 si castiga game-ul. Eugenie Bouchard – Simona Halep 3-2

Update 5 : Incepe game-ul 5, 30-0 pentru Halep pe serviciul adversarei.

Update 4 : Simona acuza dureri la glezna stanga si a cerut interventia fizioterapeutului.

Update 3 : Re-break Bouchard care castiga pe serviciul Simonei la 15. 2-2

Update 2 : Serviciu castigat si primul break al meciului reusit de Halep, care conduce cu 2-1 si serveste.

Update 1 : Bouchard serveste prima si isi castiga serviciul cu usurinta. 1-0

Simona Halep și Eugenie Bouchard au pătruns pe gazonul terenului Central de la All England Club. In aproximativ cinci minute începe disputa dintre cele două, care va stabili a doua finalista.

Meciul dintre Simona Halep si Eugenie Bouchard incepe de la ora 17 in direct pe Digi Sport si livetext pe nudoarfotbal.wordpress.com

Prima finalista este Petra Kvitova, favorita numarul 6, dupa ce a invins-o astazi in semifinala pe Lucie Safarova (23).