Meci senzational facut de Halep! Calificare in semifinala!

Update 10 : Meci entuziasmant facut de Halep ; O invinge pe Sabine Lisiski cu 6-4 ; 6-0 si se califica in semifinalele Wimbledon, unde cel mai probabil o va intalni pe Bouchard, care o conduce pe Kerber cu 6-3 ; 4-1.

Update 9 : Simona este senzationala, nu ii mai lasa niciun game nemtoaicei. Inca un break. Al 10 game consecutiv. Scorul este 5-0 si Halep serveste pentru meci.

Update 8 : Lisicki pare sufocata de ritmul impus de Halep, care castiga pe propriul serviciu la 0. 4-0

Update 7 : Dupa un inceput greu de meci, Halep trece la conducerea jocului castigand al doilea break in acest set. Scor : 3-0

Update 6 : Primul game, primul break pentru Halep! Apoi un game castigat pe propriul serviciu si eleva lui Wim Fissette conduce cu 2-0. 7 gameuri consecutive castigate de Simona.

Update 5 : Halep isi adjudeca primul set cu scorul de 6-4!

Update 4 : Al doilea break pentru Simona! Revine de la 0-3 si duce scorul la 5-4 servind pentru castigarea primului set.

Update 3 : Break reusit de Simona!! 3-4 si serveste pentru a o egala la gameuri pe Lisicki in primul set.

Update 2 : Helep isi castiga serviciul insa ramane avansul de un break pentru Lisicki.
Simona Halep – Sabine Lisicki 2-4
Update 1 : Inceput prost pentru tenismena romanca, Lisicki conduce cu 3-0, cu un break avans.

• Halep – Lisicki este prima partidă a zilei de pe terenul central
  • Simona Halep are astazi sansa istorică de a fi prima româncă prezentă în semifinalele de la Wimbledon. Jucătoarea de 22 de ani va trebui să treacă de o adversară extrem de puternică, Sabine Lisicki, care insa a acuzat dureri la umar la meciul din optimi contra lui Shvedova.